Online Randevu
Doktora Sor

Genel  Anestezi & Sedasyon
 

5 yaşından küçük çocuklara

 

İleri derecede korkusu olan hastalara

 

Zihinsel engelli hastalara

 

Lokal anestezi ile tek seansta yapılamayacak birden fazla cerrahi işlem yapılacak hastalara yapılabilir. 

 

Sedasyon kullanılan ilaçlar da anestezi ilaçlarıdır. Ancak genel anesteziye (narkoz) kıyasla hem dozları düşüktür hem de kullanılan ilaç sayısı azdır. Sedasyonda kullanılan ilaçların dozu çocuğunuzun ihtiyacına göre belirlenir. Sedasyondaki uyku düzeyi genel anestezideki kadar derin değildir. Çocuğu hafif bir uyku durumunda tutmak diş tedavisi için çoğu kez yeterlidir. Sedasyonu narkozdan ayıran diğer özellik işlem süresince çocuğun kendi solunumunun devam etmesidir.Yaşamsal fonksiyonlarda bir değişiklik olmaksızın, geçici bilinç kaybı ve refleks aktivitede azalma hali genel anestezi olarak adlandırılmaktadır. Genel anestezi uygulaması; bilinç kaybına yol açarak, hastanın ameliyat sırasındaki farkındalığını önler, ağrıyı ortadan kaldırarak hastaya ameliyat sırasında konfor sağlar ve refleks aktiviteyi baskılayıp kas gevşemesi sağlayarak cerrahi müdahalenin yapılmasını kolaylaştırır. 

 

Genel anestezi halkımız tarafından narkoz olarak bilinir.Anestezi sonlandığında narkoz etkileri tamamen geriye döner ve kalkar. Ailesel narkoz ilaçlarına karşı duyarlılık olanlarda  farklı bir ilaç yada yöntem seçilir.

 

Merkezimiz  tam teşekkülü ameliyathanemiz mevcut olup,  genel anestezi uzmanımız  gözetiminde genel anestezi ve sedasyon yapabilmekteyiz.